Aktualności

 • 2021-07-20
  wywiad

  Sukces naszych zespołów na Yach Music Festival - Nożyno 2021

  Yach Music Festival - Nożyno, 2021-07-17

  Tegoroczny Yach Music Festival Nożyno 2021 należał do słupskich kapel

  Tegoroczny Yach Music Festival w Nożynie zostanie na długo zapamiętany przez muzyków ze Słupska. W tym roku laureatami festiwalu zostały trzy słupskie zespoły związane z Muzycznym Schronem.

  Spośród dziesięciu zespołów, które zakwalifikowały się do wystąpienia na Yachowej scenie w Nożynie, jury wybrało trzy, które zostały laureatami tegorocznej edycji. Wszystkie wyróżnione zespoły są związane ze Słupskiem oraz Muzycznym Schronem.

  Zwyciężył zespół H.Lucyna, który też zdobył nagrodę publiczności. Drugie miejsce zdobyła kapela Instrukcja Pusta, a trzecie zespół Junon Kyanon. Innymi słupskimi zespołami, które wzięły udział w festiwalu, były Psylocybia i Medarth, a w ramach występów pozakonkursowych na scenie zagrała kapela Earthfall, laureat poprzedniej edycji imprezy.

  - Wygraliśmy tegoroczny Yach Music Festival, ale nie traktowaliśmy tego jako rywalizacji. Na scenie w Nożynie nie wystąpiły zespoły przypadkowe, ale takie, które potrafią się nastroić, nagłośnić i przede wszystkim genialnie zagrać. Jesteśmy dumni, że obok nas, starych wyjadaczy, są młodzi ludzie, którzy wspólnie z nami tworzą Muzyczny Schron w Słupsku. To wspaniałe, że są nowe kapele, które przejmą po nas scenę, będą grały dalej. No i rzecz jasna jestem bardzo szczęśliwy, że trzy najwyższe miejsca przypadły właśnie kapelom ze Słupska, związanym ze wspomnianym już Schronem. Fantastycznie – mówi Robert „Robson” Jankowski, basista zespołu H.Lucyna. - Mało tego, po występach konkursowych na yachowskiej scenie wystąpił laureat poprzedniej edycji festiwalu, zespół Earthfall, który też jest ze Słupska i jest związany ze Schronem. To chyba o czymś świadczy – dodaje z uśmiechem Jankowski.

  - Gratuluję laureatom i wszystkim uczestnikom festiwalu. Serce rośnie na samą myśl, że wszystkie nagrodzone kapele są od nas, ze słupskiego Schronu, gdzie grają próby i tworzą społeczność lokalnych muzyków. Takie sytuacje jak zwycięstwa na festiwalach pokazują, że wieloletnia praca z ludźmi daje rezultaty, że instytucja Schronu przynosi efekty. Wsparcie pokoleniowe, wymiana doświadczeń, to wszystko wpływa na rozwój muzyczny lokalnych zespołów, które później mogą na takich festiwalach jak Yach Festival pokazać się z najlepszej strony – mówi Robert Czerwiński, prezes Pomorskiego Towarzystwa Muzycznego „Makrofon”. - Jak widać, warto robić coś dla innych, aby później mogli rozwinąć skrzydła. Wiedziałem, że działalność naszego słupskiego Schronu zaprocentuje dla Słupska, słupskiej sceny muzycznej i słupskiej kultury w ogóle. Bardzo się cieszę i jeszcze raz gratuluję – dodaje na koniec.

  Wojciech Nowak, 20 lipca 2021, źródło GP24.pl

 • 2021-03-14
  event

  Remont pomieszczeń zakończony

  ul. Andersa w Słupsku, 2020-10-31

  Zakończyliśmy pierwszy etap remontu pomieszczeń w schronie.