Zespoły • Jarga

 • Historia Jargi oczami ANIMY, wokalistki:

  Wcale nie myślałam o założeniu zespołu. Zebrałam już dość dużo instrumentów, w tym misy kryształowe, do akompaniamentu których chciałam śpiewać. Szukałam po prostu miejsca na sesje – koncerty, które mogłabym robić.

  Jesienią 2020r. zajrzałam do Słupskiego Schronu i to miejsce okazało się idealne, abym mogła zrealizować mój pomysł. Tam poznałam Michała – gitarzystę, który pomógł mi ogarnąć podłączenie sprzętu. Pewnego razu (w styczniu 2021r) spontanicznie zaprosiłam go na wspólne granie. Nasza sesja trwała nieprzerwanie około godziny. Dźwięk gitary Michała łagodnie i melodyjnie wplótł się w dźwięk mis kryształowych i brzmienie mojego głosu. Czułam, że to porozumienie muzyczne zostało przypieczętowane już dawno temu i po prostu nadszedł właściwy czas, abyśmy grali wspólnie.

  Przy okazji Strajku Kobiet poznałam Ankę – dziewczynę, która gra m. in. na barabanie. Ją też zaprosiłam na to muzyczne spotkanie, ale z jakiegoś powodu wtedy nie dotarła. Więc spróbowałam jeszcze raz. Na kolejną sesję dotarła nie tylko ona, ale jeszcze dwie bębniarki Justyna i Kasia – wszystkie ze słupskiej grupy Jadjembina. Nie wiem czy kierowała nimi ciekawość, czy to Wszechświat uplótł już wcześniej ten plan, ale spotkaliśmy się już w piątkę, na początku lutego 2021r. Improwizowaliśmy nieprzerwanie około godziny i działa się prawdziwa magia. Dalej wszystko rozwijało się już płynnie. W ciągu kilku dni Kasia zaprojektowała nasze Logo, postała nazwa zespołu, a na improwizowanych próbach materiał muzyczny. Tak to jest, gdy spotykasz na swojej drodze osoby, z którymi rozumiesz się bez słów.

  ANIMA/Drugi element/

  • Facebook fanpage
  • multimedia
  •  
SPONSORZY SCHRONU: