Stowarzyszenie MAKROFON
Schron jest ściśle połączony z Pomorskim Stowarzyszeniem Muzycznym ,,makroFon”, które skupia niezależnych, ambitnych artystów młodego i starszego pokolenia.
Kilka lat po powstaniu Schronu podjęta została współpraca, zakończona swego rodzaju fuzją, z Pomorskim Towarzystwem Muzycznym „makroFon”. MakroFon powstał w 2010 roku jako mała lokalna inicjatywa, która przez lata stała się jedną z bardziej liczących się w Słupsku i województwie.
Zrealizowaliśmy szereg ważnych dla słupszczan przedsięwzięć muzyczno-kulturalnych
- SALWA Festiwal,
- Jesienny Przeciąg Gitarowy,
- Przegląd Uczniowskiej Muzyki Alternatywnej
- i inne
Sztandarową inicjatywą jednak okazał się Jesienny Przeciąg Gitarowy. Szesnaście edycji tego festiwalu, który odbywał się w Słupsku i nie tylko na stałe wpisał się w harmonogram imprez miejskich współfinansowanych przez władze miasta. W festiwalu tym wystąpiły dziesiątki znamienitych artystów kręgu muzyki gitarowej z całego świata, m.in. Jarosław Śmietana, Andreas Kapsalis, Leszek Cichoński, Pogodno, Lech Janerka, Piotr Słapa, Łukasz Kuropaczewski.
Z sukcesem zrealizowaliśmy również wiele indywidualnych koncertów, festiwali, warsztatów muzycznych. Obecnie największy nacisk kładziemy na pomoc kierowaną do dzieci i młodzieży z mniej zamożnych rodzin. Jedną z integralnych części stowarzyszenia „makroFon” jest inicjatywa lokalna „Schron Be-Pe-El Fabryka dźwięku” dzięki której mogliśmy sfinansować takie zajęcia w rzeczonym „Schronie”.
Nazwa pełna: POMORSKIE TOWARZYSTWO MUZYCZNE "MAKROFON"
Forma prawna: STOWARZYSZENIE
KRS: 0000350745
NIP: 8393126586
REGON: 221009560
Bank: mBank, NRB: 06 1140 2004 0000 3502 8123 055
Data rejestracji: 19 marca 2010 r.
Adres siedziby: Niedziałkowskiego 5, 76-200 Słupsk, Polska
Cel działania:
- Szerzenie kultury muzycznej w szeroko pojętym znaczeniu, obejmującym różnorodne style i techniki muzyczne zawsze jednak oparte o kreatywnym i nieskrępowanym intelektualnie podejściu do procesu twórczego.
- Badanie i odtwarzanie tradycji muzycznych różnych kultur i zjawisk muzycznych przeszłości oraz odnajdywanie dla nich miejsca we współczesności. Krzewienie i popularyzacja tradycji dziedzictwa kulturowego.
- Poszukiwanie wspólnych i przenikających się obszarów pomiędzy muzyką oraz pozostałymi dziedzinami twórczości kulturalnej od teatru, przez literaturę do działań plastycznych i sztuk pokrewnych.
- Umacnianie idei tolerancji przy zachowaniu tożsamości kulturowej.
- Edukacja w zakresie kultury, a w szczególności muzyki.
- Inspirowanie młodzieży do rozwoju osobowości poprzez kontakt z muzyką i szeroko pojetą kulturą.
- Tworzenie warunków i sytuacji do optymalnego rozwoju osobowości, zainteresowańi umiejętności zawodowych jego członków oraz wszystkich chcących z nim współpracować na gruncie kultury i sztuki.
Kontakt:
e-mail: kontakt@schron.org
tel: 666 016 997